A gyászolók hatalmas tömege kísérte Kántor Imre igazgatót utolsó útjáraOktóber hó 23-án Baross Gábor telepen, az Apponyi-úti sorompónál elütötte a vonat Kántor Imre 50 éves állami elemiiskolai igazgatót, aki a helyszínen azonnal meghalt. A sorompó alatt, bár le volt, engedve, Kántor igazgató átbújt, hogy ne késse le a bejáró B.H.É.V. vonatot, mert éppen egy tanítógyűlésre igyekezett Budapestre.
E szürke rövid hír mennyi szomorúságot, mennyi sötét tragédiát rejt magában. Kántor igazgató a szorgalom, a minden közgyűlésen lelkesen tevékenykedő, a pedáns köztisztviselő, az örökké mindenki ügyében fáradozó, a csupaszív, gyermekszerető tanító, a pedáns családapa, a vitéz katona példaképe volt. A szűkebb pátriája, a faluja, amiben élt, hallgatólagosan minden vonatkozásában vezetőjének tartotta, hozzá fordultak apró ügyes-bajos dolgaikban tanácsért az emberek. Mindenki szerette, mindenki becsülte. Most a véletlen elvitte, és a kis társadalom, aminek lelke, mozgatója volt, most gyászosan hallgatva, szinte tapogatózva jár, mint a vak, aki elvesztette biztos vezetőjét.
Október 26-án délután három órakor kísérte Nagytétény és Baross Gábor-telep egész társadalma a község által adományozott díszes sírhelyre utolsó útjára a szerencsétlenül járt Kántor Imre igazgatót.
A Baross Gábor-telepi állami elemi iskolában – működése színhelyén, amit szeretett otthonává varázsolt melegen érző szíve – volt felravatalozva az igazgató, a vitéz katona.
A koporsón nyugodott a tartalékos százados katonai kitüntetései, kardja és csákója. A temetésen részt vettek Albertfalva, Budafok, Budatétény, Baross Gábor-telep, Nagytétényben lakó összes kartársai.
Megható beszédben búcsúztak el tőle a ravatal mellett és a temetőben a helyi plébános, két kartársa, a katonai és leventeparancsnokok, a Frontharcosok elnöke és Nagytétény község főjegyzője.
A gyászoló tömeg gyalog kísérte ki az örökre eltávozott, szeretett igazgatója koporsóját egész a sírig. Mindenkinek az arcára volt írva a fájdalom. A legmélyebb gyász, a legékesebb kitüntetés – amire valószínűleg ő is a legbüszkébb az Úr zsámolya előtt – a sok száz kis tanulójának gyásztól fátyolos szemében csillogó igaz szeretet könnye volt.
Budavidéki Hírlap, 1941. november 1. 2. o.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése