Régen írtam arról, hogy hogyan is áll valójában a projekt? A hírek elapadásának az oka az, hogy mostanság nem járok kutatni, hanem az utóbbi fél évben az írásé a főszerep. Még novemberben készült el egy tanulmány, ami "A helyi identitás kialakulása és az épített környezet a Baross Gábor telepen (1905-1950)" címet viseli. Ez a dolgozatot adtam be OTDK-ra. Ez a hallgatók számára megrendezett szakmai program, aminek csúcsa a kétévente megrendezett országos konferencia, ahol a résztvevők egy részét díjazzák is. Idén április elején Debrecen adott otthont az OTDK-nak.
A rendezvény két éve is élményt adott, és az idei is emlékezetes marad. Nem csak arra kap lehetőséget az ember, hogy megmutassa magát szakmai közönség előtt és több oktató véleményét meghallgassa, hanem kapcsolatépítésre is kiváló lehetőség. Nekem például nagy élmény volt, hogy az egyik bírálóm odajött külön, gratulált a dolgozathoz, tanácsokat adott a továbbiakhoz, és kérte, hogy a további fejleményeket küldjem el neki. Sőt, a dolgozatom alapján kitalálta, hogy ki a konzulensem. Érdekes élmény volt.
A dolgozat az írásbeli bírálatok alapján jól sikerült, magas pontszámot sikerült elérni, a szóbeli előadásra való felkészülésre viszont nem jutott elég időm, így az amúgy is kis létszámú szekcióban nem sikerült eredményt elérni. Viszont megkaptam a Debreceni Egyetem Modernkori Magyar Tanszékének különdíját, aminek nagyon örülök: a szakmai elismerés sokat jelent. Ezúton is köszönöm a segítséget mindenkinek, akik hozzátettek a projekthez! Hosszú lenne felsorolni őket, külön meg szeretném említeni Szívós Erika tanárnőt és Pelikán Imre bácsit.
A dolgozat összefoglalója itt olvasható a 465. oldalon. Érdemes olvasgatni a többi összefoglalót is!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése